Obroże na kleszcze dla psów.

Lato jest świetną okazją, żeby poświęcić czas swojemu psowi. Wycieczka wraz z ulubionym psim kompanem to rewelacyjna możliwość, żeby zrelaksować się, w tym samym czasie dając pupilowi czas. Kiedy jest ciepłowarto myśleć o kleszczach, gdyż nasze psy mogą być na nie narażone. Rasy, które potrzebują sporo aktywności fizycznej na zewnątrz, takie jak labradory, często są atakowane przez kleszcze. W jaki sposób można uchronić swoje zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najpopularniejszą receptą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. W sklepach znajdziemy liczne rodzaje obroży na kleszcze. Obroże na kleszcze wyróżniają się długotrwałą skutecznością i niewielką ceną. Są dostępne dla psów różnych wymiarów, dzięki czemu bez problemu kupimy średnicę dopasowaną do szyi swojego psa.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze używane w obrożach przeciw kleszczom mogą być olejkami eterycznymi albo lekami przeciwpasożytniczymi. Syntetyczne charakteryzują się mocniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Zawartość środka na kleszcze jest dopasowana do wagi psa, trzeba zatem upewnić się przed nałożeniem, że znaleziona obroża przeciw kleszczom jest bezpieczna.

Obroża Foresto

Popularnym producentem obróż na kleszcze jest marka Bayer, która produkuje obroże Foresto, mające w sobie imidaklopryd oraz flumetrynę, które są bezzapachowymi środkami przeciw kleszczom. Produkowane są dwie obroże na kleszcze – dla zwierząt mniejszych niż 8kg i dla zwierząt powyżej 8kg. Te obroże mają działanie jednocześnie przeciwkleszczowe ,jak i przeciwpchelne, dlatego zapewniają kompleksową ochronę psiaka. Obroża dla psa chroni skutecznie przez 8 miesięcy, a do tego jest aktywna od aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze przenoszą mnóstwa groźnych chorób zakaźnych, jak na przykład borelioza, babeszjoza oraz erlichioza. Rasy psów z przyjemnością przebywające w trawie, takie jak labradory, potrzebują zwiększonej profilaktyki w postaci preparatów na kleszcze, ponieważ zakażenie spowodowana ugryzieniem kleszcza wnosi ryzyko powikłań naszego zwierzaka. Obroża dla psa z preparatem na kleszcze zapobiega zaatakowania zwierzaka przez kleszcza, dzięki czemu pozwala ochronę przed groźnymi schorzeniami. Dla labradorów, kochające zabawy w wodzie potrzebna jest większa profilaktyka, przykładowo w postaci kropli mających preparat na kleszcze lub specjalne płyny do mycia działające na kleszcze. Aby zabezpieczyć psa podczas wakacyjnej podróży trzeba sprawić sobie skuteczne preparaty na kleszcze dla psa.

https://www.krakvet.pl/chy_m_Psy_Akcesoria-dla-psow_Legowiska-dla-psa-32900.html legowiska dla psów